A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"PODARUJ SERCE "

PIKNIK RODZINNY i III BIEG PRZEŁAJOWY charytatywny na rzecz braci Marka i Mateusza W. chorych na encefalomiopatię mitochondralną 

w Szkole Podstawowej w BIAŁEJ k. Częstochowy
25 maja 2019 r
Na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej Białej oraz Niezależnej Grupy Biegowej KŁOBUCK i władz samorządowych Kłobucka nasze Stowarzyszenie – Koło Zabrze po raz trzeci brało udział w tej charytatywnej imprezie. My propagowaliśmy transplantację jako metodę leczenia oraz propagowanie dawstwa narządów do przeszczepów. W spotkaniu brały udział – Stowarzyszenia * Kobiety Aktywne *, Stowarzyszenie Amazonek z Częstochowy, Young Riders Częstochowa YRC i inni. Powitała nas pani Dyrektor szkoły następnie każde stowarzyszenie krótko przedstawiło swoje plany i działania na już i na przyszłość. Po oficjalnym powitaniu i przedstawieniu się zebranym, zasiedliśmy za stołami pod namiotami / cudowna słoneczna pogoda / i oglądaliśmy występy dzieci oraz młodzieży szkoły, oraz uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego Kłobuck, pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca w Kłobucku. W między czasie prowadzona była zbiórka na pomoc rehabilitacyjną Marka i Mateusza. Głównym punktem programu był III BIEG Przełajowy na dystansie 4,0 km po terenie wokół szkoły i terenie do niego przyległym. Dochód z biegu NGB Kłobuck przeznaczyła na pomoc dla w/w braci na cele rehabilitacyjne. My też przeznaczyliśmy swoje cegiełki na pomoc chorym oraz pomoc szkole i młodzieży oraz pracy Rady Rodziców szkoły. Wszyscy w tym Biegu byli wygrani! Główna nagroda to … rower , wszystkie losy były wygrane. Było nas czworo – Antoni z małżonką. Leszek. oraz moja skromna osoba. Panie z Rady Rodziców oraz rodzice młodzież dbały o nas, abyśmy nie byli głodni, aby nie brakowało napoi oraz ciast domowego wypieku! Dziękujemy! Wszystko było smaczne , wypieki wspaniałe. Zainteresowanie naszym stowarzyszeniem duże. Radni Miasta Kłobucka oraz Burmistrz pan Jerzy Z. z zainteresowaniem zapoznali się z tym , co robimy i kogo reprezentujemy. Ponadto poinformowani zostali o naszych tegorocznych rocznicach – 30 lecie STS – u oraz 25 – lecie istnienia Koła Zabrze. Jako stowarzyszenie mamy zaproszenie na przyszły rok do uczestnictwa w tej imprezie – od Dyrekcji Szkoły oraz władz samorządowych gminy Kłobuck. Zaproszenie zostało przyjęte,  podziękowałem za zaproszenie oraz zaproponowałem bliższą współpracę ze stowarzyszeniem oraz Kołem Zabrze. Obdarowani zostaliśmy przez organizatorów szaliczkami z serduszkami oraz opaskami biegowymi.

Prezes Zarządu Koła Zabrze Sławomir Rotengruber