A A A

Sport po przeszczepie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W niedzielę 7.07.2019 r braliśmy udział z Krystyną w marszu NW w Tarchałach Wielkich k/ Odolanowa.
Ponad 200 biegaczy wzięło udział w V edycji biegu Polska Biega w Tarchałach Wielkich o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów. Niedzielne zawody były po IV Dyszce Pięciu Stawów i II Dyszce Skalmierzyckiej ostatnią imprezą z cyklu Powiat Ostrowski Biega.
Na linii startu przy Szkole Podstawowej w Tarchałach Wielkich stanęło ponad 200 biegaczy, którzy zmierzyli się na dystansie 10 km. Tradycyjnie nie zabrakło również rywalizacji w marszu Nordic Walking na trasie o długości 5 km. Ponadto w zawodach wzięło udział 180 najmłodszych biegaczy, którzy wyruszyli na trasę po oficjalnym otwarciu imprezy. Na mecie czekała na nich niespodzianka – kolejka, która odbywała kursy w trakcie trwania zawodów. Trasa nordicowa prowadziła ulicami w kierunku Tarchał Małych, nawrót do Tarchał Wielkich , długość trasy 5 km. Czas Krystyny 00;41;37, mój czas to 00;48,46, wielki doping mieszkańców, a na mecie piękne medale i puchary dla najlepszych. Wielkie brawa otrzymałem na mecie, gdy prowadzący powiedział o moim przeszczepie serca, wiele pytań i gratulacje od wielu zawodników. 
Uczestnicy imprezy wspierali akcję DKMS dla 11-letniej Zuzi, która zachorowała na aplazję szpiku kostnego. Przez cały dzień przy stanowisku DKMS zarejestrowało się 68 potencjalnych dawców.
Organizatorem biegu był klub sportowy LZS Tarchalanka, który w tym roku obchodzi 75- lecie istnienia i zaprasza mnie na następny rok.
Wspaniała lokalna impreza , przepyszne ciasta upieczone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

IMG_6070.JPGIMG_6071.JPGIMG_6067.JPGIMG_6064.JPGIMG_20190707_100239.jpgIMG_6065.JPGIMG_20190707_115739.jpg

Pozdrawiam zawodników i do zobaczenia za rok. Krzysztof Machajek

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wczoraj uczestniczyłem w Pucharze Europy Nordic Walking w Legnicy. Na dystansie 10 km i 5 km stanęło około 200 zawodników z Polski, Niemiec , Ukrainy.
Trasa prowadziła po Parku Miejskim, nawierzchnia szutrowa, temp.+ 28 C, lekki wiaterek , większość trasy zacieniona, na otwartym terenie słońce paliło mocno.Do pokonania 4 pętle na 10 km i 2 na 5 km. Pierwsze kółko pokonałem dość gładko ,na drugim odezwała się kontuzja pięty i trochę zwolniłem. Mój czas na 5 km to 00;51;36;35 co daje tempo 5,8 km/h. Wspaniale jest spotkać wielu przyjaciół z całej Polski od Gdańska , Warszawy, Częstochowy po Katowice.Ciekawe rozmowy ze studentami medycyny z Zabrza na temat wysiłku mojego organizmu przy takiej pogodzie.Otrzymałem wiele zaproszeń na zawody lokalne min. do Częstochowy, Pabianic , Ustrzyk. Zobaczymy jak zdrowie pozwoli to coś wybiorę, trudny jest wybór, bo wiele imprez odbywa się w tym samym czasie. Następne zawody Pucharu Europy odbędą się 31.08 w Tirano Italy. Pozdrawiam uczestników zawodów i do zobaczenia za tydzień na IV Mistrzostwach Ziemi Opolskiej w Prudniku a 6.07 w Polanicy na Pucharze Polski. 

Informujemy że wszystkie relacje z zawodów wycieczek i aktywności sportowych  członków Stowarzyszenia Transplantacji Serca  będą umieszczane na stronie głównej z dowolną ilością zdjęć, map, itd. a po miesiącu przenoszone automatycznie do Działu "Sport po transplantacji serca".
Dla najaktywniejszych coroczne nagrody za najwięcej aktywnosci i najciekawszą relację.   Warszawawa 24/06/2019 ZG STS

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wczoraj uczestniczyłem w IV Mistrzostwach Ziemi Opolskiej w Nordic Walking organizowanych przez  Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team, przy bardzo dużym udziale  władz  Gminy Prudnik. Na błoniach przy klasztorze św. Józefa -  miejsca związanego z osobą Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego więzionego w klasztorze w latach 1954 - 55. W to miejsce licznych imprez o charakterze religijnym, sportowym, turystycznym przyjechało ponad 150 zawodników z Polski, by cieszyć się ze spotkania, jak również rywalizować o puchary i miejsca na podium. Bardzo dobrze zorganizowane zawody, trasa  o podłożu kamienistym, leśnym , dużo wystających kamieni i korzeni bardzo dobrze oznakowanych. Pętla 5,4 km jedno przejście dla tych co na 5 km i dwa przejścia dla tych co poszli na 10 km, temp + 28 C, trasa trudna z trzema podejściami na szczyt Okopowej 388m n.p.m. ,potem to już tylko w dół, trasa częściowo zacieniona, otwarty teren to żar bijący od podłoża. Na trasie sędziowie z kartkami dla niesfornych zawodników , ale też z wodą , pierwszy punkt z piciem na 2,5 km, na 4,3 km kurtyna wodna, po której wracało życie do zawodników przyjemny deszczowy prysznic. W oczekiwaniu na wyniki wysłuchaliśmy koncertu prudnickiej grupy ,, ACOUSTICA ,, uzupełniając ubytki płynów i posilając się. Mój czas to około  00;57;z kawałkiem, najważniejsze, że nikomu nic się nie stało ,nie było omdleń widać wszyscy byli bardzo dobrze nawodnieni. Najstarsza zawodniczka Pani OLA 80 +  pokazała nie po raz pierwszy, że ruch to kondycja na długie lata, gratulacje i dużo zdrowia życzę. Po wręczeniu pucharów ( ja otrzymałem razem z Pawłem po przeszczepie puchar wyróżnienie za ukończony bieg, przy gromkim aplauzie uczestników zawodów i gratulacjami z życzeniami dalszego zdrowia) dla najlepszych wszyscy oczekiwali na losowanie  wielu nagród w tym  nagrody głównej - roweru. Szczęśliwa zawodniczka  swój rower otrzymała z rąk Burmistrza Prudnika. Do miłego spotkania doszło z  dziennikarzem opolskiego Radia Doxa Pana Marcina, którego poznałem jakieś 1,5 lub dwa lata temu, przy okazji nagrywania w tym radiu audycji o życiu po przeszczepie serca , ,,Klinika cudów ,,startowaliśmy w tych zawodach ja na 5 km, Pan Marcin na 10 km.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wczoraj wystartowałem w kolejnym marszu Nordic Walking w pięknym Parku Zdrojowym w Polanicy Zdroju , Puchar Polski od lat rozgrywany jest w tym miejscu. Przyjechało około 400 zawodników z całej Polski. Pierwsi wystartowali uczestnicy na 21 km, potem na 10 km a na końcu 5 km. Trasa o różnym podłożu , od chodnika, szutrowa, trochę trawy, trudna z podejściami łagodnymi , kręta, jedna pętla 2,5 km. Pogoda +28 C, na trasie punkt z wodą i kurtyna wodna. Ja ratowałem się jeszcze wodą z wodospadu, czapka pod wodę i za chwilę już była sucha. Mój czas na 5 km to 00;53;41, tempo 6,2km/h. Na mecie piękne medale, najlepsi puchary, wspaniałe spotkania z wieloma dawno nie widzianymi znajomymi. Pozdrawiam wszystkich miłośników Nordic Walking  i do zobaczenia na następnych zawodach.

Krzysztof Machajek

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

"PODARUJ SERCE "

PIKNIK RODZINNY i III BIEG PRZEŁAJOWY charytatywny na rzecz braci Marka i Mateusza W. chorych na encefalomiopatię mitochondralną 

w Szkole Podstawowej w BIAŁEJ k. Częstochowy
25 maja 2019 r
Na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej Białej oraz Niezależnej Grupy Biegowej KŁOBUCK i władz samorządowych Kłobucka nasze Stowarzyszenie – Koło Zabrze po raz trzeci brało udział w tej charytatywnej imprezie. My propagowaliśmy transplantację jako metodę leczenia oraz propagowanie dawstwa narządów do przeszczepów. W spotkaniu brały udział – Stowarzyszenia * Kobiety Aktywne *, Stowarzyszenie Amazonek z Częstochowy, Young Riders Częstochowa YRC i inni. Powitała nas pani Dyrektor szkoły następnie każde stowarzyszenie krótko przedstawiło swoje plany i działania na już i na przyszłość. Po oficjalnym powitaniu i przedstawieniu się zebranym, zasiedliśmy za stołami pod namiotami / cudowna słoneczna pogoda / i oglądaliśmy występy dzieci oraz młodzieży szkoły, oraz uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego Kłobuck, pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca w Kłobucku. W między czasie prowadzona była zbiórka na pomoc rehabilitacyjną Marka i Mateusza. Głównym punktem programu był III BIEG Przełajowy na dystansie 4,0 km po terenie wokół szkoły i terenie do niego przyległym. Dochód z biegu NGB Kłobuck przeznaczyła na pomoc dla w/w braci na cele rehabilitacyjne. My też przeznaczyliśmy swoje cegiełki na pomoc chorym oraz pomoc szkole i młodzieży oraz pracy Rady Rodziców szkoły. Wszyscy w tym Biegu byli wygrani! Główna nagroda to … rower , wszystkie losy były wygrane. Było nas czworo – Antoni z małżonką. Leszek. oraz moja skromna osoba. Panie z Rady Rodziców oraz rodzice młodzież dbały o nas, abyśmy nie byli głodni, aby nie brakowało napoi oraz ciast domowego wypieku! Dziękujemy! Wszystko było smaczne , wypieki wspaniałe. Zainteresowanie naszym stowarzyszeniem duże. Radni Miasta Kłobucka oraz Burmistrz pan Jerzy Z. z zainteresowaniem zapoznali się z tym , co robimy i kogo reprezentujemy. Ponadto poinformowani zostali o naszych tegorocznych rocznicach – 30 lecie STS – u oraz 25 – lecie istnienia Koła Zabrze. Jako stowarzyszenie mamy zaproszenie na przyszły rok do uczestnictwa w tej imprezie – od Dyrekcji Szkoły oraz władz samorządowych gminy Kłobuck. Zaproszenie zostało przyjęte,  podziękowałem za zaproszenie oraz zaproponowałem bliższą współpracę ze stowarzyszeniem oraz Kołem Zabrze. Obdarowani zostaliśmy przez organizatorów szaliczkami z serduszkami oraz opaskami biegowymi.

Prezes Zarządu Koła Zabrze Sławomir Rotengruber