A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

DSC08293.JPGDSC08194.JPGIMG_0996.JPGDSC08201.JPG

Wielką niespodzianką dla wszystkich był poczęstunek, który ufundował jubilat.

Ale zanim przystąpiono do konsumpcji i smakowania wielkiego tortu, odbył się występ poznańskiego zespołu„Shalom”. Podczas koncertu na scenie zaprezentowało się sześciu wszechstronnie wykształconych artystów. Muzycy i soliści z sentymentem i pasją zaprezentowali utwory  klasycznej muzyki klezmerskiej, żydowskiej i  chasydzkiej.

W sobotę, w ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA, uczestnicy wysłuchali bloku interesujących wykładów przedstawicieli środowiska medycznego ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i z poznańskiego Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego oraz lekarza z  Oddziału Kariologicznego Ostrowskiego Szpitala. Multimedialne referaty przyczyniły się do pogłębienia  wiedzy składaków o najnowszej transplantologii i nowoczesnym sprzęcie wspomagającym leczenie serca oraz echokardiologii, zespołowej opiece nad chorym z mechaniczną komorą serca. Słuchacze zostali także zapoznani z zaleceniami na życie z przeszczepionym sercem.

Spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim poza poszerzeniem wiadomości o sercu,  aktywnym wypoczynkiem, rekreacją i rozrywką było też okazją do złożenia życzeń jubilatom po przeszczepie serca i wręczenia im w imieniu składaków dyplomów opracowanych i wykonanych przez Staszka Majchrzaka.

Obok piątkowego występu zespołu „Shalom” i wieczornego karaoke oraz sobotniej serdecznej biesiady, w pamięci uczestników pozostanie zapewne koncert pianistyczny w urokliwym wnętrzu Pałacu Myśliwskiego w Antoninie. Zagrał go Łukasz Kryjom. Artysta choć młody ma na swoim koncie sporo nagród i osiągnięć. Koncertuje na terenie całego  kraju, występuję w Polskim Radiu, a także w TVP.  Łukasz Kryjom wykonał na początek kompozycję Franciszka Liszta, a następnie kilka utworów Fryderyka Chopina. Wyjątkowo pięknie brzmiały w  pałacowym wnętrzu etiudy, nokturny czy scherzo wielkiego polskiego kompozytora.

Organizatorami I Ogólnopolskiego Zjazdu Osób po Przeszczepie Serca w Ostrowie Wielkopolskim było Stowarzyszenie Transplantacji Serca Koło Zabrze oraz Stowarzyszenie "Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski", Starosta Ostrowski Paweł Rajski i Michał Piec z rodziną.