ul. Niemodlińska 33, Warszawa     zg@sts-zg.pl     603629699   ►NIP: 6921140012

Prace Zarządu
KRS i Statut
Facebook
Konta
1%

Formularze
Działania
K ontakt
30lat

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Sponsorzy
Odeszli

Forum
Linki
A A A

12 kwietnia w Hotelu Gołębiewski w Wiśle podczas gali Drugie Życie zostały uhonorowane osoby i instytucje, które szczególnie zasłużyły się dla polskiej medycyny transplantacyjnej. W przeddzień Biegu po Nowe Życie zostały wręczone nagrody w pięciu kategoriach: Osobowość polskiej transplantologii, Wspieram polską transplantację, Partner Biegu po Nowe Życie, Media o transplantacji i Sport po Transplantacji. Po raz kolejny wyróżnienia przygotował jeden z najwybitniejszych polskich artystów-grafików Andrzej Pągowski. Rok temu wyróżnienia otrzymali Andrzej Haj – najlepszy zdaniem kapituły sportowiec po transplantacji, profesor Wiesław Jędrzejczak, który jako pierwszy w Polsce dokonał udanych przeszczepów szpiku kostnego – osobowość polskiej transplantologii,  Santander Consumer Bank – wspierający od lat Bieg po Nowe Życie, dziennikarz i prezenter Michał Olszański –  w uznaniu wsparcia idei przeszczepów oraz Super Express – medium zaangażowane w promocję transplantologii.
– Bieg po Nowe Życie to wyjątkowy projekt, w którym bierzemy udział od samego początku. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie, aby uczestnicy wydarzenia mogli gościć gdzie indziej. Hotel Gołębiewski także i w tym roku z radością przyjmie organizatorów, i zaproszonych gości – wszystkich tych, którym na sercu leży dobro polskiej transplantologii. Razem po raz kolejny będziemy wspierać świadome dawstwo narządów i promować świadectwa woli – mówi Jarosław Brożyna – dyrektor Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

14. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 13 kwietnia o 12:00 w centralnym punkcie Wisły. Trasa marszu zostanie poprowadzona głównym deptakiem miasta ze startem i metą na Placu Bogumiła Hoffa. W Biegu po Nowe Życie na symbolicznym dystansie wystartują trzyosobowe sztafety – w każdej znajdzie się osoba po przeszczepieniu, znana osoba ze świata filmu, teatru, muzyki, estrady, sportu i mediów oraz przedstawiciel partnera wydarzenia. W 14 biegu w Wisle Stowarzyszenie Transplantacji Serca reprezentuje Marek Szlicht - Koło Warszawa.

W Mszy św. z okazji 27. Światowego Dnia Chorego wzięli udział przedstawiciele organizacji Pacjentów po przeszczepach,  Ojców  Bonifratów, Sióstr Zakonnych,Wzorem Ojca Świętego podziękujmy osobom, których spotykamy na bezinteresownej służbie – mówił w homilii wygłoszonej w niedzielę 10 lutego 2019 r., podczas Mszy św. z okazji 27. Światowego Dnia Chorego w Bazylice św. Krzyża w Warszawie bp Romuald Kamiński, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Eucharystię transmitował Program Pierwszy Polskiego Radia

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na XXVII światowy dzień chorego - 11 lutego 2019

Drodzy Bracia i Siostry,

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego, który w sposób uroczysty będzie obchodzony w Kalkucie w Indiach dnia 11 lutego 2019 roku, Kościół – Matka wszystkich swoich dzieci, zwłaszcza słabych – pamięta, że gesty wielkodusznego daru, jak te Miłosiernego Samarytanina, są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji. Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”.

Jak corocznie, przed Świętami Bożego Narodzenia, w dniu 15 grudnia 2018 spotkaliśmy się na uroczystym Spotkaniu Opłatkowym.
Spotkanie odbyło się w restauracji Valdi Clasic w Zabrzu przy ulicy Wyciska 1. W spotkaniu brało udział 21 osób ze Stowarzyszenia oraz 9 osób zaproszonych przez Nas. Spotkanie miało dwa
wydarzenia - pierwszym było spotkanie z mgr. Haliną Pisarską – Naszą długoletnią / ponad trzydzieści lat pracy /opiekunką na oddziale transplantacyjnym oraz Nasze Wspólne Spotkanie Opłatkowe ... jedyne takie i niepowtarzalne spotkanie w roku. Wśród zaproszonych gości zaszczycił Na swoją obecnością Profesor Michał Zakliczyński oraz Dr Ochman, Dr Przybylski oraz personel medyczny, Rodzina Dawców, nasi sponsorzy z Bytomia i rzecz jasna ...nasz Kapelan Ojciec Czesław. Pani mgr Halinie Pisarskiej wręczyliśmy pamiątkowy wazon oraz karty podarunkowe na zakupy w jednej z sieci handlowych. Powyższe zostało ufundowane przez pacjentów Poradni Transplantacyjnej w podziękowaniu za troskę oraz opiekę nad Nami przez tyle lat - i to zawsze z uśmiechem i dobrą radą.
My jako stowarzyszenie ofiarowaliśmy ... kosz kwiatów. Zaskoczenie było zupełne!

20181215_172510.jpgDSC05212_resize.JPGDSC05219_resize.JPG20181215_175325.jpg20181215_151006.jpgDSC05213_resize.JPGDSC05209_resize.JPG20181215_175011.jpgDSC05217_resize.JPGDSC05218_resize.JPG20181215_150955.jpgDSC05215_resize.JPGDSC05216_resize.JPGIMG-20181220-WA0015.jpg20181215_145146.jpg
. Tak liczne grono i zacni zaproszeni Goście dopełniły miłej i bardzo sympatycznej skromnej uroczystości. Dziękujemy Pani Halino za trud, poświęcenie, wsparcie w trudnych chwilach oraz w w tych dobrych. Jest PANI w naszych sercach i płucach ...dosłownie ... zawsze. Takich Aniołów się nie zapomina. Pani Halino, nie zapomnimy nigdy Pani dobrego serca ... dla nas. Profesor Zakliczyński w swych słowach nakreślił Nam dalszy rozwój transplantacji, omówił tegoroczne wyniki Oddziału / rekordowe co do ilości zabiegów /, złożył Pani Halinie sympatyczne życzenia co do dalszej współpracy z ośrodkiem Transplantacyjnym w Zabrzu,przekazał Nam świąteczne życzenia od całego Oddziału oraz od Siebie. Dziękujemy za miłe i pocieszające słowa. Dziękujemy za czas poświęcony Nam.
Po przybyciu Ojca Czesława ... druga część Spotkania Opłatkowego. Wspólna modlitwa ... i łamanie się Opłatkiem wraz z życzeniami. To najbardziej wzruszająca część Spotkania ... przynajmniej dla mnie.
Szef kuchni ... przygotował wspaniałe potrawy wigilijne - barszcz czerwony z uszkami, ryba, wspaniała kapusta i tradycyjnie ziemniaczki z .. ziołami. Cudowna kompozycja oraz smak!!! Po posiłku kawa i herbata oraz soki ... pod dostatkiem oraz .... ciasta - sernik i szarlotka, do tego wg. życzenia lampka wina białego lub czerwonego. Rozmów i wspomnień nie brakowało, przyjazna atmosfera i wzajemna życzliwość, radość ze spotkania ... zaduma o tych co odeszli ... wsparcie duchowe Tych na oddziałach lub nie mogli przybyć ... byliśmy i jesteśmy jedną Rodziną, a to łączy na zawsze. Wszystko co dobre szybko się kończy ... czas umyka szybko. Około 19:00 Ci co musieli wracali do domu, Ci co mogli byli do końca. Do spotkania ... w tym samym lub większym gronie ... za rok.
Zapraszam serdecznie ...
Sławomir Rotengruber
Prezes Zarządu Koła Zabrze
Zarząd Koła Zabrze
..............................................................................................
Składam serdeczne podziękowania Pani Manager Annie
KOMOROWSKIEJ za cudowny wystrój, empatię oraz wspaniałą
obsługę Pani personelu. Szefowi Kuchni --- specjalne
podziękowanie.
Jest Pan Mistrzem!!!
Dziękujemy.

Uwaga zamiana  zaprasza koło Warszawa

Zwykły dzień a jednak inny od pozostałych. 6 GRUDNIA Św . Mikołaja oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Około godziny 10.00 w Zabrzu na ulicy Marii Curie Skłodowskiej przy numerze 9 wylądował swymi saniami sam Św. Mikołaj wraz z drobnymi prezentami dla dzieci i pacjentów przebywających w Śląskim Centrum Chorób Serca. Wraz z reniferem Rudolfem i Śnieżynką Fiollą zagościli w budynkach Centrum. Odwiedzili Oddziały Dziecięce wy Budynku A i B. Dzieci otrzymały paczuszki, ciepło oraz uśmiech. Radości było co niemiara, ale ...
Św. Mikołaj miał jeszcze do odwiedzenia Poradnię dla Dzieci oraz Poradnię dla dorosłych. Przebywający w tym i w tych miejscach otrzymali skromne paczuszki, słodycze i mieli możliwość rozmowy z Mikołajem.
Śnieżynka Fiolla i renifer RUDOLF nie zapomnieli też o personelu medycznym, lekarzach oraz pracownikach administracji - słodycze i drobne okolicznościowe upominki. Wszyscy, którzy spotkali na swej drodze Św. Mikołaja wraz ze swą świtą zostali obdarowani.
Radości i uśmiechów w tym dniu nie brakowało, ciepło i dobroć była we wszystkich sercach, tych zdrowych i trochę mniej, płuca ćwiczyły pod dyktando szczerych i dobrych uśmiechów. Ogólnie uśmiech i radość zapanowała we wszystkich odwiedzonych Oddziałach.
I z takim przekonaniem Św. Mikołaj poszybował do innych dzieci i dorosłych oni też czekali.
Do zobaczenia za rok.
3.JPG4.JPG1.JPG2.JPG5.jpg
Zarząd Koła Zabrze
 
Stowarzyszenia Transplantacji Serca
im. Profesora Zbigniewa Religi
Składam serdeczne podziękowania dla Darczyńców tych cudownych podarunków Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w TUPLICACH od lat nas wspomagających.
Dziękuję Jankowi / Św. Mikołaj /, reniferowi Rudolfowi / Andrzej / oraz Śnieżynce Fiolli, która była współorganizatorem, wspierała Nas oraz rozdawała uśmiechy dla wszystkich tam.
Prezes Koła Zabrze Sławomir Rotengruber
Zarząd Koła Zabrze serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na SPOTKANIE OPŁATKOWE 2018, które odbędzie się w dniu 15 grudnia 2018 godzina 1500
Spotkanie w lokalu * Valdi Classic * w Zabrzu, przy ul. Wyciska 1
Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia, ich bliskich, opiekunów oraz Rodziny Dawców, osoby nie zrzeszone a przyjazne Nam, personel medyczny ... spotkajmy się w ten szczególny dzień ... jedyny taki w roku.
Koszt udziału:
- członkowie będący po transplantacji – 40zł/osobę,
- członkowie nie będący po transplantacji – 50zł/osobę,
- osoby nie zrzeszone – 75zł/osobę.
Prosimy chętnych o wpłatę na konto Koła Zabrze do dnia 30.11.2018
Konto bankowe Koła Zabrze: 55 1240 4849 1111 0000 5352 0652
Zapisy do dnia 30.11.2018 pod numerami telefonów:
– Wiesław Sobczyk – 506 294 415
– Michał Bernacki – 602 275 602
Zarząd STS Koło Zabrze
 

STS Koło-Warszawa  zaprasza  do wzięcia udziału w Spotkaniu Opłatkowym które odbędzie się w dniu 17 grudnia 2018r  o godz. 15:00  w "Karczmie Sielanka" w Aninie ul.Bronisława Czecha i Michała Kajki. Odpłatność:

  • osoby po przeszczepie  40,00zł
  • pozostali członkowie   60,00zł
  • osoby nie będące członkami Koła pełna odpłatność -100,00zł

Prosimy o wpłaty i zgłoszenia do 14 grudnia 2018r  pod nr tel. 501-788-739 zapraszamy:  Hanna Jesionowska Prezes Koła WAWA

Znalezione obrazy dla zapytania "Karczmie Sielanka" w Aninie ul.Bronisława Czecha i Michała Kajki.

*Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat*  Janusz Korczak
Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. Profesora Zbigniewa Religi - Koło Zabrze zorganizowało w dniu 10.10.2018 wystawę grafik i rysunków dzieci otrzymanych z oddziałów dziecięcych Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu w formie podziękowania dla dzieci i młodzieży ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TUPLICACH im. Tadeusza Kościuszki / województwo lubuskie / za wsparcie oraz pomoc w organizacji działań stowarzyszenia. Nasza współpraca datuje się od 2014 i trwa nadal ku radości obu stron. Takimi drobnymi acz bardzo ważnymi podarunkami wspieramy i rozbudzamy ... WRAŻLIWOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ, co w tych czasach jest bardzo zaniedbywane lub zapomniane. Ci młodzi ludzie wzajemnie się wspierają ... na odległość i to jest forma mało spotykana. Rozbudzamy w Nich poczucie ważności pomimo młodego wieku, rozbudzamy dobre zwyczaje i nawyki --- pomoc i wrażliwość w każdej życiowej sytuacji, wobec siebie nawzajem i dla innych. Bardzo dużą pomoc otrzymujemy od Pani mgr Wioletty Chopcian, nauczyciela w/w szkoły, która od samego początku pomaga i wspiera nasze działania. Dziękujemy za już i prosimy o dalszą tak udaną współpracę z korzyścią dla Tych młodych ludzi i dla Nas wzajemnie. DZIĘKUJEMY !
2.jpeg10.jpeg5.jpeg8.jpeg4.jpeg1.jpeg7.jpeg9.jpeg3.jpeg6.jpeg11.jpeg
Ponadto dziękuję nauczycielom przedszkolnym z SCCS w Zabrzu za pomoc i wsparcie Nas w tej akcji oraz wszystkim małym i większym pacjentom - autorom tych szczególnych prac ... z przesłaniem. Bardzo dziękuję pedagogom, dzieciom i młodzieży z w/w szkoły za wspieranie Naszego Stowarzyszenia w formie, która nie wymaga nakładów finansowych - a jest jednocześnie dobrą nauką życiowego przesłania na Wasze dalsze życie. Dziękuję !
*Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie pomocną dłoń*
Zarząd Koła Zabrze
W dniach 17-23 września odbyły się już siedemnaste Dni Długoszowskie w Kłobucku - impreza organizowana przez Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne WIENIAWA w Kłobucku przy udziale Starostwa Kłobuck i Burmistrza Kłobucka. Impreza objęta została w tym roku patronatem Prezydenta RP w 100 - lecie odzyskania Niepodległości Polski. Urząd Prezydenta reprezentował delegowany przedstawiciel, który odczytał list Prezydenta RP do uczestników spotkania. Cykl spotkań obejmował odczyty historyków z Uniwersytetu Jagielońskiego i Uniwersytetu Historyczno - Przyrodniczego w Częstochowie. Codziennie odbywały się imprezy towarzyszące - wernisaże malarskie dorosłych oraz dzieci, biegi dla najmłodszych oraz dorosłych, występy artystyczne zespołów regionalnych, reprezentowana była kuchnia regionalna i cały dorobek kulturalny naszego regionu. Przy pomniku Długosza zamontowano tablice okolicznościowe z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.
1.jpg3.jpg2.jpg5.jpg4.jpg
Dzień wcześniej stacja radiowa RMF FM prowadziła medialny przekaz dorobku regionu i miasta. Miałem przyjemność udzielić krótkiego wywiadu na temat stowarzyszenia, cele i dorobek. W dniu 23 września / niedziela / spotkaliśmy się na promowaniu zdrowego stylu życia, profilaktyki oraz rozmów z mieszkańcami na temat transplantacji, dawstwa narządów i wszystkie pozostałe sprawy dotyczące życia po przeszczepach. Rozdaliśmy około 70 Oświadczeń Woli. W spotkaniu uczestniczyli lekarze i pielęgniarki z SCCS z Zabrzu, którzy udzielali porad oraz wykonywane były podstawowe badania laboratoryjne --- to zasługa Pani Prezes Fundacji SCCS.Nas było ... dwoje - ja i Leszek, ale godnie reprezentowaliśmy stowarzyszenie i byliśmy aktywni i widoczni, czego dowodem były wizyty władz powiatu i miasta przy naszym stanowisku . Tylko pogoda spłatała figla ... było chłodno i dlatego tak mała frekwencja naszych członków. Mamy jako Stowarzyszenie zaproszenie na przyszłoroczne Dni ... w XXX -lecie Stowarzyszenia.
Prezes Zarządu Koła Zabrze
Sławomir Rotengruber