ul. Niemodlińska 33, Warszawa     zg@sts-zg.pl     603629699   ►NIP: 6921140012

Prace Zarządu
KRS i Statut
Facebook
Konta
1%

Formularze
Działania
Kontakt
30lat

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Sponsorzy
Odeszli

Forum
Linki
A A A

W Mszy św. z okazji 27. Światowego Dnia Chorego wzięli udział przedstawiciele organizacji Pacjentów po przeszczepach,  Ojców  Bonifratów, Sióstr Zakonnych,Wzorem Ojca Świętego podziękujmy osobom, których spotykamy na bezinteresownej służbie – mówił w homilii wygłoszonej w niedzielę 10 lutego 2019 r., podczas Mszy św. z okazji 27. Światowego Dnia Chorego w Bazylice św. Krzyża w Warszawie bp Romuald Kamiński, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Eucharystię transmitował Program Pierwszy Polskiego Radia

 

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na XXVII światowy dzień chorego - 11 lutego 2019

Drodzy Bracia i Siostry,

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego, który w sposób uroczysty będzie obchodzony w Kalkucie w Indiach dnia 11 lutego 2019 roku, Kościół – Matka wszystkich swoich dzieci, zwłaszcza słabych – pamięta, że gesty wielkodusznego daru, jak te Miłosiernego Samarytanina, są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji. Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”.

Jak corocznie, przed Świętami Bożego Narodzenia, w dniu 15 grudnia 2018 spotkaliśmy się na uroczystym Spotkaniu Opłatkowym.
Spotkanie odbyło się w restauracji Valdi Clasic w Zabrzu przy ulicy Wyciska 1. W spotkaniu brało udział 21 osób ze Stowarzyszenia oraz 9 osób zaproszonych przez Nas. Spotkanie miało dwa
wydarzenia - pierwszym było spotkanie z mgr. Haliną Pisarską – Naszą długoletnią / ponad trzydzieści lat pracy /opiekunką na oddziale transplantacyjnym oraz Nasze Wspólne Spotkanie Opłatkowe ... jedyne takie i niepowtarzalne spotkanie w roku. Wśród zaproszonych gości zaszczycił Na swoją obecnością Profesor Michał Zakliczyński oraz Dr Ochman, Dr Przybylski oraz personel medyczny, Rodzina Dawców, nasi sponsorzy z Bytomia i rzecz jasna ...nasz Kapelan Ojciec Czesław. Pani mgr Halinie Pisarskiej wręczyliśmy pamiątkowy wazon oraz karty podarunkowe na zakupy w jednej z sieci handlowych. Powyższe zostało ufundowane przez pacjentów Poradni Transplantacyjnej w podziękowaniu za troskę oraz opiekę nad Nami przez tyle lat - i to zawsze z uśmiechem i dobrą radą.
My jako stowarzyszenie ofiarowaliśmy ... kosz kwiatów. Zaskoczenie było zupełne!

20181215_172510.jpgDSC05212_resize.JPGDSC05219_resize.JPG20181215_175325.jpg20181215_151006.jpgDSC05213_resize.JPGDSC05209_resize.JPG20181215_175011.jpgDSC05217_resize.JPGDSC05218_resize.JPG20181215_150955.jpgDSC05215_resize.JPGDSC05216_resize.JPGIMG-20181220-WA0015.jpg20181215_145146.jpg
. Tak liczne grono i zacni zaproszeni Goście dopełniły miłej i bardzo sympatycznej skromnej uroczystości. Dziękujemy Pani Halino za trud, poświęcenie, wsparcie w trudnych chwilach oraz w w tych dobrych. Jest PANI w naszych sercach i płucach ...dosłownie ... zawsze. Takich Aniołów się nie zapomina. Pani Halino, nie zapomnimy nigdy Pani dobrego serca ... dla nas. Profesor Zakliczyński w swych słowach nakreślił Nam dalszy rozwój transplantacji, omówił tegoroczne wyniki Oddziału / rekordowe co do ilości zabiegów /, złożył Pani Halinie sympatyczne życzenia co do dalszej współpracy z ośrodkiem Transplantacyjnym w Zabrzu,przekazał Nam świąteczne życzenia od całego Oddziału oraz od Siebie. Dziękujemy za miłe i pocieszające słowa. Dziękujemy za czas poświęcony Nam.
Po przybyciu Ojca Czesława ... druga część Spotkania Opłatkowego. Wspólna modlitwa ... i łamanie się Opłatkiem wraz z życzeniami. To najbardziej wzruszająca część Spotkania ... przynajmniej dla mnie.
Szef kuchni ... przygotował wspaniałe potrawy wigilijne - barszcz czerwony z uszkami, ryba, wspaniała kapusta i tradycyjnie ziemniaczki z .. ziołami. Cudowna kompozycja oraz smak!!! Po posiłku kawa i herbata oraz soki ... pod dostatkiem oraz .... ciasta - sernik i szarlotka, do tego wg. życzenia lampka wina białego lub czerwonego. Rozmów i wspomnień nie brakowało, przyjazna atmosfera i wzajemna życzliwość, radość ze spotkania ... zaduma o tych co odeszli ... wsparcie duchowe Tych na oddziałach lub nie mogli przybyć ... byliśmy i jesteśmy jedną Rodziną, a to łączy na zawsze. Wszystko co dobre szybko się kończy ... czas umyka szybko. Około 19:00 Ci co musieli wracali do domu, Ci co mogli byli do końca. Do spotkania ... w tym samym lub większym gronie ... za rok.
Zapraszam serdecznie ...
Sławomir Rotengruber
Prezes Zarządu Koła Zabrze
Zarząd Koła Zabrze
..............................................................................................
Składam serdeczne podziękowania Pani Manager Annie
KOMOROWSKIEJ za cudowny wystrój, empatię oraz wspaniałą
obsługę Pani personelu. Szefowi Kuchni --- specjalne
podziękowanie.
Jest Pan Mistrzem!!!
Dziękujemy.

Uwaga zamiana  zaprasza koło Warszawa

Zwykły dzień a jednak inny od pozostałych. 6 GRUDNIA Św . Mikołaja oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Około godziny 10.00 w Zabrzu na ulicy Marii Curie Skłodowskiej przy numerze 9 wylądował swymi saniami sam Św. Mikołaj wraz z drobnymi prezentami dla dzieci i pacjentów przebywających w Śląskim Centrum Chorób Serca. Wraz z reniferem Rudolfem i Śnieżynką Fiollą zagościli w budynkach Centrum. Odwiedzili Oddziały Dziecięce wy Budynku A i B. Dzieci otrzymały paczuszki, ciepło oraz uśmiech. Radości było co niemiara, ale ...
Św. Mikołaj miał jeszcze do odwiedzenia Poradnię dla Dzieci oraz Poradnię dla dorosłych. Przebywający w tym i w tych miejscach otrzymali skromne paczuszki, słodycze i mieli możliwość rozmowy z Mikołajem.
Śnieżynka Fiolla i renifer RUDOLF nie zapomnieli też o personelu medycznym, lekarzach oraz pracownikach administracji - słodycze i drobne okolicznościowe upominki. Wszyscy, którzy spotkali na swej drodze Św. Mikołaja wraz ze swą świtą zostali obdarowani.
Radości i uśmiechów w tym dniu nie brakowało, ciepło i dobroć była we wszystkich sercach, tych zdrowych i trochę mniej, płuca ćwiczyły pod dyktando szczerych i dobrych uśmiechów. Ogólnie uśmiech i radość zapanowała we wszystkich odwiedzonych Oddziałach.
I z takim przekonaniem Św. Mikołaj poszybował do innych dzieci i dorosłych oni też czekali.
Do zobaczenia za rok.
3.JPG4.JPG1.JPG2.JPG5.jpg
Zarząd Koła Zabrze
 
Stowarzyszenia Transplantacji Serca
im. Profesora Zbigniewa Religi
Składam serdeczne podziękowania dla Darczyńców tych cudownych podarunków Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w TUPLICACH od lat nas wspomagających.
Dziękuję Jankowi / Św. Mikołaj /, reniferowi Rudolfowi / Andrzej / oraz Śnieżynce Fiolli, która była współorganizatorem, wspierała Nas oraz rozdawała uśmiechy dla wszystkich tam.
Prezes Koła Zabrze Sławomir Rotengruber
Zarząd Koła Zabrze serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na SPOTKANIE OPŁATKOWE 2018, które odbędzie się w dniu 15 grudnia 2018 godzina 1500
Spotkanie w lokalu * Valdi Classic * w Zabrzu, przy ul. Wyciska 1
Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia, ich bliskich, opiekunów oraz Rodziny Dawców, osoby nie zrzeszone a przyjazne Nam, personel medyczny ... spotkajmy się w ten szczególny dzień ... jedyny taki w roku.
Koszt udziału:
- członkowie będący po transplantacji – 40zł/osobę,
- członkowie nie będący po transplantacji – 50zł/osobę,
- osoby nie zrzeszone – 75zł/osobę.
Prosimy chętnych o wpłatę na konto Koła Zabrze do dnia 30.11.2018
Konto bankowe Koła Zabrze: 55 1240 4849 1111 0000 5352 0652
Zapisy do dnia 30.11.2018 pod numerami telefonów:
– Wiesław Sobczyk – 506 294 415
– Michał Bernacki – 602 275 602
Zarząd STS Koło Zabrze
 

STS Koło-Warszawa  zaprasza  do wzięcia udziału w Spotkaniu Opłatkowym które odbędzie się w dniu 17 grudnia 2018r  o godz. 15:00  w "Karczmie Sielanka" w Aninie ul.Bronisława Czecha i Michała Kajki. Odpłatność:

  • osoby po przeszczepie  40,00zł
  • pozostali członkowie   60,00zł
  • osoby nie będące członkami Koła pełna odpłatność -100,00zł

Prosimy o wpłaty i zgłoszenia do 14 grudnia 2018r  pod nr tel. 501-788-739 zapraszamy:  Hanna Jesionowska Prezes Koła WAWA

Znalezione obrazy dla zapytania "Karczmie Sielanka" w Aninie ul.Bronisława Czecha i Michała Kajki.

*Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat*  Janusz Korczak
Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. Profesora Zbigniewa Religi - Koło Zabrze zorganizowało w dniu 10.10.2018 wystawę grafik i rysunków dzieci otrzymanych z oddziałów dziecięcych Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu w formie podziękowania dla dzieci i młodzieży ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TUPLICACH im. Tadeusza Kościuszki / województwo lubuskie / za wsparcie oraz pomoc w organizacji działań stowarzyszenia. Nasza współpraca datuje się od 2014 i trwa nadal ku radości obu stron. Takimi drobnymi acz bardzo ważnymi podarunkami wspieramy i rozbudzamy ... WRAŻLIWOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ, co w tych czasach jest bardzo zaniedbywane lub zapomniane. Ci młodzi ludzie wzajemnie się wspierają ... na odległość i to jest forma mało spotykana. Rozbudzamy w Nich poczucie ważności pomimo młodego wieku, rozbudzamy dobre zwyczaje i nawyki --- pomoc i wrażliwość w każdej życiowej sytuacji, wobec siebie nawzajem i dla innych. Bardzo dużą pomoc otrzymujemy od Pani mgr Wioletty Chopcian, nauczyciela w/w szkoły, która od samego początku pomaga i wspiera nasze działania. Dziękujemy za już i prosimy o dalszą tak udaną współpracę z korzyścią dla Tych młodych ludzi i dla Nas wzajemnie. DZIĘKUJEMY !
2.jpeg10.jpeg5.jpeg8.jpeg4.jpeg1.jpeg7.jpeg9.jpeg3.jpeg6.jpeg11.jpeg
Ponadto dziękuję nauczycielom przedszkolnym z SCCS w Zabrzu za pomoc i wsparcie Nas w tej akcji oraz wszystkim małym i większym pacjentom - autorom tych szczególnych prac ... z przesłaniem. Bardzo dziękuję pedagogom, dzieciom i młodzieży z w/w szkoły za wspieranie Naszego Stowarzyszenia w formie, która nie wymaga nakładów finansowych - a jest jednocześnie dobrą nauką życiowego przesłania na Wasze dalsze życie. Dziękuję !
*Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie pomocną dłoń*
Zarząd Koła Zabrze
W dniach 17-23 września odbyły się już siedemnaste Dni Długoszowskie w Kłobucku - impreza organizowana przez Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne WIENIAWA w Kłobucku przy udziale Starostwa Kłobuck i Burmistrza Kłobucka. Impreza objęta została w tym roku patronatem Prezydenta RP w 100 - lecie odzyskania Niepodległości Polski. Urząd Prezydenta reprezentował delegowany przedstawiciel, który odczytał list Prezydenta RP do uczestników spotkania. Cykl spotkań obejmował odczyty historyków z Uniwersytetu Jagielońskiego i Uniwersytetu Historyczno - Przyrodniczego w Częstochowie. Codziennie odbywały się imprezy towarzyszące - wernisaże malarskie dorosłych oraz dzieci, biegi dla najmłodszych oraz dorosłych, występy artystyczne zespołów regionalnych, reprezentowana była kuchnia regionalna i cały dorobek kulturalny naszego regionu. Przy pomniku Długosza zamontowano tablice okolicznościowe z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.
1.jpg3.jpg2.jpg5.jpg4.jpg
Dzień wcześniej stacja radiowa RMF FM prowadziła medialny przekaz dorobku regionu i miasta. Miałem przyjemność udzielić krótkiego wywiadu na temat stowarzyszenia, cele i dorobek. W dniu 23 września / niedziela / spotkaliśmy się na promowaniu zdrowego stylu życia, profilaktyki oraz rozmów z mieszkańcami na temat transplantacji, dawstwa narządów i wszystkie pozostałe sprawy dotyczące życia po przeszczepach. Rozdaliśmy około 70 Oświadczeń Woli. W spotkaniu uczestniczyli lekarze i pielęgniarki z SCCS z Zabrzu, którzy udzielali porad oraz wykonywane były podstawowe badania laboratoryjne --- to zasługa Pani Prezes Fundacji SCCS.Nas było ... dwoje - ja i Leszek, ale godnie reprezentowaliśmy stowarzyszenie i byliśmy aktywni i widoczni, czego dowodem były wizyty władz powiatu i miasta przy naszym stanowisku . Tylko pogoda spłatała figla ... było chłodno i dlatego tak mała frekwencja naszych członków. Mamy jako Stowarzyszenie zaproszenie na przyszłoroczne Dni ... w XXX -lecie Stowarzyszenia.
Prezes Zarządu Koła Zabrze
Sławomir Rotengruber
W dniu 27 września 2018 odbyła się kolejna Pielgrzymka błagalnodziękczynna ludzi po przeszczepach do stóp Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. To kolejne Nasze spotkanie w tym szczególnym i jedynym takim miejscu. Spotkaliśmy się w Sali Różańcowej na krótki odpoczynek i spotkanie towarzyskie ze znajomymi i tymi nieznajomymi. Koło Zabrze przygotowało okolicznościowe plakietki, które zostały rozdane uczestnikom, część została przekazana do Anina i do Zabrza dla pacjentów na oddziałach. Naszym przewodnikiem duchowym był Kapelan SCCS Ojciec Czesław. Po odmówieniu Różańca udaliśmy się przed Cudowny Obraz NMP. O godzinie 1645 odbyła się Msza, którą celebrował Kapelan SCCS Ojciec Czesław.
1.jpg3.jpg2.jpg4.jpg
Bliskość Cudownego Obrazu, atmosfera zadumy oraz skupienia, cudowna oprawa i miejsce ... to wszystko spowodowało niepowtarzalne  przeżycie duchowe i dało siłę do następnego Tutaj spotkania w zdrowiu i co najmniej w tym samym składzie liczebnym - oby Nas nie ubywało tak szybko. W Modlitwie Wiernych modliliśmy się o Nasze zdrowie, za pacjentów na oddziałach, za wszystkich będących w potrzebie. Szczególnie za powrót do zdrowia Pana Profesora oraz kolegi Michała. Zawierzyliśmy Dusze zmarłych koleżanek i kolegów, szczególnie za Jerzego, Norberta i Radka. Ojciec Czesław cudownie odprawił tę Mszę, za co składamy szczególne podziękowanie. Było Nas po zabiegach około 30 osób plus osoby bliskie, przyjaciele, osoby przychylne Naszemu stowarzyszeniu. Po Mszy krótkie spotkanie w zakrystii, rozmowy z Kapelanem, drobne
podziękowanie / upominek / ...zdjęcia ... i do spotkania za rok.
Prezes Zarządu Koła Zabrze
Sławomir Rotengruber
Koło Zabrze w dniu 23 września 2018 roku będzie uczestniczyło w Dniach Długoszowskich na Kłobuckim Rynku.
Dni Długoszowskie w tym roku przypadają na okres od 17 do 23 września i zostały objęte przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę Patronatem Narodowym w Stulecie. Odzyskania Niepodległości.
Serdecznie zapraszamy członków Koła Zabrze oraz wszystkich chętnych do udziału w promocji transplantacji i zdrowego trybu życia podczas obchodów Dni Długoszowskich.
Będziemy gościć na Kłobuckim Ryku w godzinach od 13 do godziny 17.
 

Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. Prof. Zbigniewa Religi - Koło Zabrze organizuje coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Spotkanie w zespole klasztornym zakonu paulinów na Jasnej Górze -  w Sali Rózańcowej od godz.15:00. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Czarnej Madonny, Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 16:45. 

 Zapraszamy wszystkich po zabiegach przeszczepu, ich Rodziny, bliskich, przyjaciół, Rodziny Dawców, personel medyczny oraz wszystkie osoby wspierające Stowarzyszenie.

Sławomir Rotegruber, Prezes Koła Zabrze

Kontakt i zapisy dla członków Koła Warszawa Prezes Koła:  Hanna Jesionowska - 501-788-739

 Pielgrzymka planowana jest na 27 września 2018 (czwartek) 
Sala Różańcowa otwarta od 15:00 - 16:30
Msza Święta o godzinie 16:45 

Szanowni Państwo, pragnę poinformować o przyjęciu wpisu do KRS o zmianie statutu Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. Prof. Zbigniewa Religi. Realizując zadanie złożone w 2014 na ręce nowego Zarządu Głównego przeszliśmy proces, który jednocześnie unowocześnił statut a także dodał obligatoryjne zmiany wprowadzone przez nowe prawo o Stowarzyszeniach. Nowy wypis z KRS

Pragnę podziękować inicjatorom zmian a także kolegom i koleżankom z zespołu opracowującego poprawki. Dziękuję również Kancelarii Adwokackiej, która dostosowała tekst do wymogów nowej ustawy i Prawnikom z Biura Kontroli Organizacji OPP przy urzędzie miasta Warszawa. Szczególnie dziękuję krytykom naszych działań i organizacji, którzy wybitnie przyczynili się do wzmocnienia woli osiągnięcia postawionego celu. Jesteśmy przekonani, że ideę transplantologii można promować, używając poza własnym nazwiskiem, nazwy i loga naszego Stowarzyszenia. Obecnie trwają prace nad zmianą logotypu na jubileuszowe oraz rozmowy na temat formuły, miejsca i daty obchodów 30-lecia STS

w imieniu Zarządu Głównego Jarosław Cyrynger

Na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół w Białej k/Częstochowy – Pani mgr Małgorzaty Zander – Skwarczyńskiej, Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców uczestniczyliśmy w kolejnym Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Szkołę.
Piknik miał miejsce w dniu bardzo uroczystym – w Dniu Matki – z tego miejsca składam spóźnione życzenia wszystkim mamom – zdrowia i spełnienia marzeń. Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia, integracja społeczeństwa oraz pomoc charytatywna dla Stowarzyszenia Pielęgniarsko – Opiekuńczego "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie" w Częstochowie. 
Głównym punktem programu był bieg przełajowy pod nazwą "PODARUJ SERCE" pod patronatem Burmistrza Kłobucka Pana Jerzego Zakrzewskiego, w którym to nie braliśmy udziału ale chętnie uczestniczyliśmy w rozgrzewce przed starem uczestników biegu. Spotkanie uświetniły występy artystyczne uczniów szkoły oraz zaproszonych gości. Odbyły się pokazy jazdy konnej z możliwością samodzielnej przejażdzki, pokaz motocykli zabytkowych oraz tzw. ścigaczy. Można było skorzystać w porad kosmetyczki, zbadać ciśnienie oraz porozmawiać w lekarzami na tematy nurtujące uczestników. W spotkaniu brały udział Stowarzyszenie AKTYWNE KOBIETY, Niezależna Grupa
Biegowa Kłobuck oraz Pani Dyrektor Stowarzyszenia Pielęgniarsko – Opiekuńczego "Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie", personel pielęgniarski oraz lekarze, przedstawiciele sponsorów oraz władze Samorządowe. Piękna pogoda, słoneczko oraz otaczająca zieleń wokół szkoły sprawiły bardzo przyjemną atmosferę spotkania oraz dały możliwość poznania pracy innych Stowarzyszeń, nawiązanie współpracy oraz znajomości.
Mieliśmy jako Stowarzyszenie swoje miejsce, które było pod opieką organizatorów – wspaniałe rozmowy, dyskusje na Nasze tematy, rozdawanie Oświadczeń Woli, promocja naszego stowarzyszenia. Materiały informacyjne otrzymane z ZG STS – smyczki, długopisy i broszurki rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. O Nasze żołądki zadbały Panie z Rady Rodziców ... wspaniałe wypieki domowe oraz
uśmiechy, które towarzyszyły Nam na każdym kroku. Dla zaspokojenia żołądków --- bigos, kiełbaski oraz kaszanka z rusztu, kawa, herbata oraz woda mineralna pod dostatkiem. W spotkaniu udział wzięło 6 osób z Koła Zabrze a przebieg i atmosfera spotkania zawarta jest w dokumentacji zdjęciowej. Nie wszystko można opisać słowami ... a szkoda. Jeden z Naszych uczestników w loterii fantowej wygrał ... karnet na zajęcia Fittnes ... to Nasz Antoni!
5.JPG3.JPG9.JPG4.JPG8.JPG10.JPG1.JPG2.JPG6.JPG7.JPG
Zostaliśmy zaproszeni za rok do ponownego uczestnictwa w takim Rodzinnym spotkaniu jako Stowarzyszenie i jako osoby po przeszczepach. Drzwi w ZS w Białej ... są dla Nas otwarte dzięki empatii i życzliwości Dyrekcji i pracowników, Rodziców, młodzieży tej szkoły oraz  przychylności władz Samorządowych. Zaproszenie zostało przyjęte.
 
 
Prezes Zarządu Koła Zabrze
Sławomir Rotengruber
uczestnicy spotkania

Szanowni Państwo, dziękujemy Zarządom Kół za przeprowadzenie prac związanych z weryfikacją członkostwa w Stowarzyszeniu Transplantacji Serca. Od początku roku, poprzez ogłoszenia, kontakt osobisty oraz podsumowanie składek członkowskich, określono końcową ilość członków w Kołach. Od Prezesów Kół otrzymaliśmy listy z następującymi danymi -

  • Koło Zabrze: 84 osoby
  • Koło Warszawa: 102 osoby

Na adresy pocztowe wyślemy komunikaty o walnym zjeździe, spotkaniach oraz zamierzeniach na przyszły rok.

W dniu 27 lutego tego roku w Zespole Szkół nr 5 w Zabrzu a dokładnie dla uczniów Gimnazjum nr 2 tej szkoły wraz z Jankiem mogliśmy przekazać historie naszego życia związane z transplantacją. Na to spotkanie zostaliśmy zaproszeni przez sympatyczną Panią Agnieszkę Twardowską, nauczycielkę tej szkoły, która poprzez szeroko rozumiany wolontariat zajmuje się również i sprawą transplantacji.
Dziękujemy Pani Agnieszce oraz Dyrekcji. Nie byliśmy sami jako występujący przed młodymi ludźmi, byli również i przedstawili swoje historie młodziutki Antoś Magnes – rodzinny przeszczep wątroby a dokładnie jego mama, dawczyni tej niewypowiedzianej miłości – cząstki siebie (wątroby) wraz z tatą oraz Pan Dawid Zimkowski – przeszczep nerki. Młodzi początkowo niemrawo zadawali pytania lecz po niedługim czasie bardziej się rozkręcili i myślę, że udało się nam odpowiedzieć wyczerpujaco na ich ptania. Chciałem nadmienić, iż II Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Nr 2 (wchodzące w skład ZS nr 5 w Zabrzu) zostały objęte patronatem Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w marcu 2015 – gratulujemy.
5.JPG11.JPG3.JPG9.JPG4.JPG8.JPG10.JPG1.JPG2.JPG6.JPG7.JPG

Szanowni Państwo - Drogie koleżanki i koledzy 

Doszły do nas informacje o rzekomym odrzucaniu przez Urzędy Skarbowe w przeszłości i obecnie darowizn z tytułu działalności OPP dla naszego Stowarzyszenia. Po krótkim wyjaśnieniu w Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz w macierzystym Urzędzie Skarbowym Warszawa - Wawer oraz US Skierniewice, którego sprawa dotyczyła,  informuję że:

Stowarzyszenie Transplantacji Serca jest w spisie Organizacji Pożytku Publicznego pod nr:1796 i jest pełnoprawnym odbiorcą  uprawnionym do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych w roku 2018

1796 0000069411 6921140012 STOWARZYSZENIE TRANSPLANTACJI SERCA MAZOWIECKIE M.ST. WARSZAWA

zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej z 28 lutego 2018 r  oraz że nie ma żadnych przesłanek co do jego wykreślenia.  

Przypominam że nr rejestru sądowego to 0000069411

z koleżeńskim pozdrowieniem Jarosław Cyrynger

 

Od 1993 roku obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez bł. Jana Pawła II w 11. rocznicę zamachu na pl. św. Piotra. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. 11 lutego w całej Polsce w kościołach sprawowane będą Msze Św. w intencji chorych i cierpiących. Parafia pw. Św. Krzyża ul. Krakowskie Przedmieście 3

 

W sobotę 20 stycznia 2018 r. w Instytutcie Kardiologii odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków,  Stowarzyszenia Transplantacji Serca. Przy obecności 31 członków podjęto uchwały dotyczące Statutu STS oraz odwołania od wykluczenia członka STS.

Przedstawiono zmiany w statucie,  którego tekst jednolity zatwierdzono uchwałą. treść statutu. W drugim punkcie obrad podniesiono sprawę odwołania od wykluczenia Kol Anny Julewicz. Po dyskusji podjęto uchwałę o przywróceniu w poczet członków STS oraz przyjęciu od Koleżanki Ani Julewicz zobowiązania o respektowaniu decyzji Kierownictwa dotyczącej zakazu samowolnych odwiedzin w Przychodni oraz Klinice Transplantacyjnej. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem ulotki informacyjnej skonsultowanej z Kierownictwem Instytutu a kierowanej do pacjentów przed i po przeszczepieniu na temat możliwości kontaktu z osobami z doświadczeniem w życiu po transplantacji w tym z naszymi członkami. Dokumenty Zjazdu (protokół, uchwały, oświadczenie Anny Julewicz)

Jak co roku zaprosiliśmy organizatorów z Kół Stowarzyszenia o zgłaszanie turnusów rehabilitacyjnych i wspólnego wyjazdu w wybrane miejsce. Przedstawiamy propozycję Zarządu Koła Warszawa i zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa. Szczegóły w zakładce Koło Warszawa