A A A

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Za zgodą Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 im . Adama Mickiewicza w Kłobucku w dniu 5 maja 2021 roku odbyło się spotkanie integracyjno – informacyjne  na temat działania  oraz współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Transplantacji Serca im . Profesora Zbigniewa Religi , Koło Zabrze. Przedstawiciele szkoły to pani Dyrektor mgr Wioletta Skoczylas oraz Z-ca Dyrektora  pani mgr Małgorzata Skrok , którym za zaproszenie i  owocne i bardzo ciekawe spotkanie serdecznie dziękuję .

Przedstawicielem Stowarzyszenia był Prezes Zarządu Koła Zabrze Sławomir Rotengruber. Spotkanie odbyło się z zachowaniem wszelkich obostrzeń wynikających ze stanu epidemiologicznego kraju i regionu.Miła i sympatyczna atmosfera spotkania znacznie przyczyniła się do omówienia planów współdziałania i pomocy w organizacji imprez oraz spotkań na temat transplantologii , dawstwa narządów do  przeszczepów oraz rozwoju transplantacji jako jednej z metod leczenie , gdy inne metody nie odnoszą skutku. Zostawiłem do dyspozycji Dyrekcji szkoły oświadczenie woli oraz informacje na temat przeszczepiania narządów – dla kadry Grona pedagogicznego szkoły. Ponadto omówiliśmy formy wzajemnej współpracy oraz zakres  pomocy w realizacji zadań programowych szkoły oraz stowarzyszenia. Spotkanie odbyło się w miłej i bardzo ciepłej atmosferze , przy bardzo dobrej herbatce i słodyczach . Na swoim przykładzie co do przebiegu przeszczepu , leczenia i zachowania rygorów – odpowiadałem na mnóstwo pytań , czasami bardzo fachowych.

Serdecznie dziękuję za to miłe i mam nadzieję owocne dla obu stron spotkanie .

Cytat :

Transplantacja narządów jest dla naszych chorych z nieodwracalnym uszkodzeniem narządów a także dla nas lekarzy, leczących i organizujących leczenie jak D E K A L O G  * Prof. dr hab. nauk medycznych Marian Zembala .

Cytat dla młodzieży :

Uśmiech to taka krzywa , która wszystko prostuje * Janusz Korczak

Z wyrazami szacunku i podziękowaniami,  Prezes Zarządu Koła Zabrze Sławomir Rotengruber