A A A

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak corocznie w czwarty czwartek września spotkaliśmy się na corocznej Pielgrzymce pacjentów po przeszczepach , naszych Rodzin , bliskich , przyjaciół , osób nam towarzyszących oraz rodzin dawców i personelu medycznego. Spotkanie odbyło się w dniu 24 września 2020 r / czwartek / , towarzyszyła nam cudowna acz jesienna pogoda. Spotkaliśmy się już na dziedzińcu klasztoru, następnie w Sali Różańcowej - godzina 15:00. Po serdecznych osobistych powitaniach,  przywitałem wszystkich przybyłych oraz osoby oglądające transmisję on-line w Internecie. Wszystko podyktowane było zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników z powodu pandemii COWID-19 na terenie kraju i regionu. Było nas w sumie 15 osób , w tym 8 osób po przeszczepach narządów . Obecnych widać na zdjęciu ale nie wszystkich /szkoda/. Po powitaniach KAPELAN SCCS - Ojciec Leszek S . w towarzystwie kleryka Josepha Michela RAKOTONJANAHARY z Madagaskaru domówili /kleryk Michel/ z nami Różaniec Święty . Cudowna atmosfera i oprawa Sali nastroiła nas i przygotowała duchowo do czekającej mszy przed Cudownym Obrazem - 16:45 .

Od Ojca Leszka i kleryka Michela otrzymaliśmy Krzyżyki św. KAMILA oraz broszurkę Nowenna do Matki Bożej - Uzdrowienie Chorych I ŚWIĘTEGO KAMILA Patrona Chorych . Dziękujemy . Spotkanie nasze zaszczyciła koleżanka z Częstochowy , która miała przeszczep w Aninie i bardzo chciała spotkać się z nami. To miłe - w Internecie znalazła informację o naszym spotkaniu. Można? Można.
Spotkanie w Kaplicy - o godzinie 16:45 początek mszy koncelebrowanej przez OJCA LESZKA  i kleryka Michela jako asysty . Cudowne kazanie Ojca Leszka - to uczta słowna  o sercu MATKI ,obchodach Święta Pielęgniarek i Położnych i przekaz dla nieobecnych w tym miejscu , ale duchowo z nami / Internet /. Modlitwę Wiernych odczytał MIŁOSZ , mój wnuczek / zdjęcie / . Nastrój Kaplicy , bliskość Cudownego Obrazu .... to jedyna i niesamowite przeżycie dające nam wiarę i siły do dalszej walki z przeciwnościami losu oraz walki ze skutkami chorób , jakie nas spotykają. Po mszy spotkanie z zakrystii Cudownego Obrazu i podziękowanie za odprawienie cudownej mszy oraz uczestnictwo w naszej PIELGRZYMCE. Dziękujemy Ojcze Leszku i kleryku Michelu . Dla mnie to była bardzo miła niespodzianka i zaszczyt ze strony Kapelana i Jego Kleryka za uczestniczenie i dobre słowo - tego nam potrzeba . DZIĘKUJEMY.
Do spotkania za rok w tym samym miejscu lecz w szerszym gronie jak PAN POZWOLI.
Dziękuję szczególnie tym z daleka - Żary , Warszawa , Łódź ..... i oglądającym w Internecie.
Dziękuję Ojcu Kustoszowi Jasnej Góry za organizację i przygotowanie wszystkiego tego , aby nam było bezpiecznie na terenie KLASZTORU. Bóg zapłać Ojcze KUSTOSZU.

Sławomir Rotengruber
Prezes Zarządu Koła Zabrze