A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Charytatywny marszobieg to wydarzenie, w którym może wziąć udział każdy – niezależnie od wieku i kondycji. Na starcie mile widziane są wszystkie osoby, chcące aktywnie spędzić czas i pomóc potrzebującym. Podczas najbliższej edycji startujący będą mieli do pokonania zupełnie nową trasę o długości ok. 2 km, która przebiegać będzie w Parku Skaryszewskim na warszawskiej Pradze. Charytatywny marszobieg wyruszy w sobotę 23 kwietnia o godzinie 17:00. Ze względu na zmianę trasy, ustanowiony został limit uczestników na 7 000, dlatego warto już teraz zarejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl.

Sobotni bieg odbędzie się ponownie dzięki wsparciu Fundacji ORLEN – Dar Serca, która realizuje m.in. programy na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka, wyrównywania szans edukacyjnych utalentowanej młodzieży oraz pomocy lokalnym społecznościom. Start każdej osoby to realna pomoc dla Fundacji ze strony PKN ORLEN. Udział w marszobiegu jest bezpłatny, ale uczestnicy będą mieli możliwość dokonania dobrowolnej opłaty startowej, która w 100% zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Na wszystkich biegaczy czekać będą również pamiątkowe koszulki.

Na marszobieg zapisać mogą się także osoby, które 24 kwietnia planują pobiec w biegu maratońskim bądź na 10 km. Na trasie sobotniego biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja, pomiar i limity czasu.